Ubezpieczenie OC Przewoźnika – Kalkulator składki ocp

UBEZPIECZENIE OC PRZEWOŹNIKA DROGOWEGO – OCP

Przedsiębiorstwom i firmom transportowym potrzebują najtańszego ubezpieczenia OC przewoźnika – pomożemy wybrać najlepszą pod w stosunku do ceny i jakości produkt z wszystkich propozycji dostępnych na rynku ubezpieczeniowym. Dlatego dla naszych klientów mamy Kalkulator OC Przewoźnika dzięki niemu w bardzo prosty sposób obliczyć składkę za ubezpieczenie bez wychodzenia z domu

W ramach ubezpieczenia ochroną objęta jest odpowiedzialność cywilna przewoźnika za całkowite lub częściowe uszkodzenie czyli stratę przesyłki w transporcie krajowym lub międzynarodowym. Poza tym ochroną mogą być otoczone:

 • niezbędne koszty osłony prawnej i koszty sądowe
 • koszty, które transportowiec poniósł by zminimalizować wymiary szkody albo udaremniać jej wystąpieniu
 • koszty poniesione w związku z koniecznością przeładunku towaru czy też jego przechowywania

Odpowiedzialność przewoźnika może być również poszerzona o:

 • szkody powstałe w artykułach niebezpiecznych sklasyfikowanych w wmowie ADR,
 • szkody w łatwo psujących się artykułach żywnościowych,
 • szkody powstałe w wyniku kradzieży i rozboju,
 • szkody powstałe w czasie transportu towarów zwiększonego ryzyka:
 • sprzęt AGD,
 • sprzęt RTV,
 • sprzęt komputerowy,
 • tytoń,
 • alkohol itp.

Kontakt – kalkulacja ubezpieczenia oc przewoźnika – kalkulator składki OCP

Nakazy dotyczące usług świadczonych za pomocą przewoźników na terenie Polski wynikają wyraźnie z Prawa przewozowego. Akt prawny jest stosowane dla usług świadczonych na terenie kraju położenie załadunku i rozładunku znajduje się na terenie Polski.Przewozy międzynarodowe normowane są zapisami Konwencji CMR inaczej mówiąc umowy o międzynarodowym przewozie drogowym towarów. Konwencja ma zastosowanie w usługach tranzytu drogowego artykułów, obojętnie zamieszkania pod warunkiem że punkt nadania przesyłki i punkt dostawy znajdują się w różnych państwach oraz choć jeden z nich jest państwem jaki dołączył do konwencji.

Ergo Hestia OC przewoźnika międzynarodowego krajowego

Z punktu widzenia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przewoźnika zwanego skrótowo OCP bądź oc przewoźnika pojedyncze zakłady ubezpieczeń dodatkowo stosują zredukowania zakresów swojej odpowiedzialności określając jakiego rodzaju niebezpieczeństwa są wykluczone z zakresu początkowego ubezpieczenia. Zwykle wyłączenia dotyczą wjazdu do określonych państw np Rosja Białoruś i kradzieży w wyniku rozboju i napadu tranzytu artykułów niebezpiecznych lub podwyższonego ryzyka, bądź postoju pojazdu poza parkingami strzeżonymi. Jako multiagencja ubezpieczeniowa naszym klientom oferujemy przede głównie w  zakresie podstawowym ubezpieczenia OCP wkłady własne są zniesione. Standardowo umowy obejmują także większą część podstawowych niebezpieczeństw – kradzież ładunku, jego stratę lub uszkodzenie. W przypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej spedytora OCP lub OCS krajowego w większości wypadków najczęstszym poszerzeniem wiążącym się z specjalną opłatą jest opcja przewozu pojazdów towarów niebezpiecznych ADR zwierząt bądź leków.

5.00 avg. rating (99% score) - 1966 votes