Ubezpieczenie odpowiedzialnowści cywilnej w życiu prywatnym

Wszystkim nam zdarzyło się kiedyś zalać sąsiada z dołu czy nasze dziecko wybiło szybę w samochodzie sąsiada. W takich sprawach uratuje nas polisa OC. Obejmuje ona straty wyrządzone osobom trzecim. To co jest w niej najlepsze to to, iż ochrania nie tylko osobę, jaka wykupiła ubezpieczenie, ale także jej najbliższych.

Polisa OC przez większa część osób kojarzona jest z ubezpieczeniem, które musi zakupić kierowca pojazdu. Niemniej jednak, polisa odpowiedzialności cywilnej jest też formą zabezpieczenia od nieszczęśliwych przypadków, które mogą przytrafić się w naszym powszednim życiu. Zdecydowanie, dzięki niej możemy ochronić się przed obciążeniem  finansowym w razie, gdy zalejemy sąsiada czy wyrządzimy komuś jakąś inną szkodę, która wiązała się będzie ze stratą finansową. Warto też dopowiedzieć, że polisę odpowiedzialności cywilnej można powiązać na przykład z ubezpieczeniem mieszkania, dzięki czemu ubezpieczenie będzie nas znacznie mniej kosztowało.

Kiedy OC jest przydatne?

Ubezpieczenie przyda się w sytuacjach, jakich nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Takimi sytuacjami są zalanie czyjegoś domu, wybicie szyby, pogryzienie nieznajomego przez naszego pupila lub uszkodzenie rzeczy należącej do osoby trzeciej. Polisa, jaką zawieramy obejmuje także sytuacje, w jakich potrącimy kogoś i musimy zrealizować solidne zadośćuczynienie z tego tytułu.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania polisy OC?

Wybierając ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej musimy o kilku rzeczach pamiętać. w zasadzie, powinniśmy wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia to znaczy maksymalną wartość odszkodowania, które zrealizuje firma ubezpieczeniowa poszkodowanej osobie. Dzięki z tej przyczyny, będziemy mieli pewność, że nie będziemy musieli nic wykładać z własnych pieniędzy. Trzeba również zwrócić uwagę na zakres ochrony, jaką umożliwia ubezpieczenie. Im okazalsza jest wykaz rzeczy, od jakich jesteśmy ubezpieczeni, o tyle lepiej dla nas i tym pełniejsze jest takie ubezpieczenie.  Ubezpieczający z tytułu polisy OC nie ochrania też naszych działań związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, tych które wykonujemy w firmie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes